Зміна показників фізичного стану студентів протягом навчання в медичному коледжі
Ключові слова:
фізичний стан, рухова активність, студенти, медичний коледжАнотація
Мета статті – визначити особливості зміни в показниках фізичного стану студентів при використанні чинного змісту фізичного виховання протягом навчання в медичному коледжі. Матеріал дослідження – 58 дівчат і 35 хлопців протягом усього трирічного періоду навчання в медичному коледжі. Результати: протягом означеного періоду більшість морфофункціональних показників дівчат і хлопців підтримується на досягнутому рівні, за винятком стану функціонування нервово-м’язового апарату й серцево-судинної системи, що покращується в дівчат, та функціонування останньої в спокої, що поліпшується в хлопців. Водночас у дівчат зростають статична силова витривалість, гнучкість, але погіршуються, як і в хлопців, загальна витривалість і координація в циклічних локомоціях. Висновок: чинний зміст фізичного виховання студентів медичного коледжу, що передбачає використання традиційного підходу до його організації та реалізації, відзначається низькою ефективністю в підвищенні показників фізичного стану; програми, спрямовані на залучення таких студентів до рухової активності в різних формах занять з урахуванням недоліків фізичного виховання, а також перспективних концептуальних ідей і положень щодо мотивації до такої активності, відсутні.
Посилання
2. Єдинак Г. А. Стан та деякі теоретичні аспекти посилення мотивації студентів до систематичної рухової активності оздоровчого спрямування / Г. А. Єдинак, Б. М. Мицкан, Л. А. Завацька // Вісник Прикарпатського нац. у-ту. Фізична культура : [зб. наук. пр.]. – Івано-Франківськ, 2012. – Вип. 16. – С. 44–50.
3. Єдинак Г. Стан залучення студентів медичних коледжів до занять фізичними вправами в різних формах / Г. Єдинак, Г. Кубай, В. Мисів, Л. Галаманжук // Історичні, теоретико-методичні, медико-біологічні аспекти фізичної культури і спорту : матеріали наук.-практ. конф. 6–7 квіт., 2016 р., м. Чернівці. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2016. – С. 24–29.
4. Остафійчук Я. Ф. Формування валеологічних компетенцій у студентів медичних коледжів у процесі фізичного виховання : автореф. дис. … канд. наук з фіз. виховання та спорту : [спец.] 24.00.02 «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення» / Я. Ф. Остафійчук. – Львів, 2014. – 20 с.
5. Семенова Н. В. Обґрунтування режиму рухової активності студенток 15–17 років з різним рівнем со¬ма¬тичного здоров’я : автореф. дис. … канд. наук з фіз. виховання та спорту : [спец.] 24.00.02 «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення» / Н. В. Семенова. – Львів, 2015. – 20 с.
6. Шиян Б. М. Наукові дослідження у фізичному виховання та спорті : навч. посіб. / Б. М. Шиян, Г. А. Єдинак, Ю. В. Петришин. – Кам’янець-Подільський : Рута, 2013. – 280 с.
7. Vincent W. J. Statistic in kinesiology / W. J. Vincent. – 3-rd ed. – Champaign, IL : Human kinetics, 2005. – 312 p.