Базові засади трансформації системи фінансування фізичного виховання й спорту в Україні

Автор(и)

  • Ігор Франк ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
  • Світлана Мальона Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Ключові слова:

фінансування фізичної культури, правова культура студента, правове забезпечення фізичної культури й спорту

Анотація

Фізична культура та спорт забезпечують вільний розвиток людини, здійснюють великий вплив на форму­вання вольових і моральних якостей людини, розвиток та вдосконалення її особи. Одним із найважливіших аспектів такого розвитку є заняття громадян України фізичною культурою й спортом самостійно чи колективно або на професійній основі.

Сьогодні постала нагальна потреба змінити систему фінансування фізичного виховання та спорту крізь призму впровадження досвіду країн Європейського Союзу. 

Сучасний вітчизняний спорт набуває якісно нових властивостей, характерних для розвиненого су­спільства з ринковою економікою. Комерціалізація спортивної діяльності та відповідні трансформації всієї системи організації спорту в Україні є необхідними та об’єктивними чинниками, оскільки так можна не лише підтримувати стале матеріально-технічне забезпечення вітчизняного спорту, але і його динамічний розвиток і конкурентоспроможність на міжнародній арені. Ці відносини здебільшого стають сферою регулювання цивільного законодавства.

Відносини у сфері організації спорту поступово переходять у площину приватноправових – і держава все менше здійснює керівний вплив на спортивну діяльність. Змінюються й методи правового регулювання відпо­відних цивільно-правових, господарських та інших відносин на користь приватноправових.

Посилання

1. Державна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2007–2011 роки, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2006 р. № 1594 [Електроний ресурс]. – Режим доступу : http://www.kmu.gov.ua/kmu/control/uk/cardnpd.
2. Закон України «Про підтримку олімпійського, параолімпійського руху та спорту вищих досягнень в Україні»: станом на 1 червня 2008 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 43. – Ст. 370.
3. Закон України «Про фізичну культуру і спорт»: станом на 01 червня 2008 р. // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1994. – № 14. – Ст. 80.
4. Кирієнко О. Фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність і надалі ліцензується / О. Кирієнко // Вісник Податкової служби України. – 2005. – № 43. – С. 11.
5. Мальона С. Б. Підготовка майбутніх фахівців фізичної культури до правового забезпечення професійної діяльності : дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / С. Б. Мальона. – Львів, 2009. – 284 с.

Завантаження

Опубліковано

2015-12-30

Номер

Розділ

Історичні, філософські, правові та організаційні проблеми фізичної культури

Як цитувати

Базові засади трансформації системи фінансування фізичного виховання й спорту в Україні. (2015). Молодіжний науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, 20, 17-21. https://sportvisnyk.vnu.edu.ua/index.php/sportvisnyk/article/view/327