Історія становлення та розвитку паралімпійського спорту на Волині
Ключові слова:
Паралімпійські ігри, паралімпійці, висококваліфіковані спортсмени, нозологія, спортивні досягнення, інвалідний спортАнотація
Актуальність. Україна сьогодні стоїть на шляху всебічної інтеграції в європейське та світове співтовариство, що передбачає розвиток демократичних, гуманістичних, відкритих основ розвитку всіх сторін суспільно-політичної, соціальної, духовної, освітньої, культурної сфер життя суспільства.
Україна в період відновлення своєї незалежності стала повноправним членом сім’ї паралімпійських держав. Українські спортсмени-інваліди беруть участь й успішно виступають на найбільших змаганнях у системі параолімпійського спорту – Паралімпійських іграх.
На думку керівників міжнародного спорту, Україна сьогодні є одним із лідерів щодо темпів розвитку параолімпійського руху. Водночас активний розвиток паралімпійського руху в Україні до останнього часу не супроводжувався ґрунтовними, різнобічними науковими дослідженнями. Волинські паралімпійці внесли значну лепту в перемоги збірної команди України на міжнародних змаганнях різних рангів. Вивчення історії розвитку й становлення паралімпійського спорту на Волині є актуальним питанням.
Мета роботи – проаналізувати становлення та розвиток паралімпійського спорту на Волині в роки незалежності України.
Завдання дослідження – вивчити становлення й розвиток спортивного руху на Волині та виступи спортсменів-інвалідів на Паралімпійських іграх.
Методи дослідження – історико-педагогічний аналіз архівних документів і матеріалів, аналіз щоденників самоконтролю спортсменів, опитування тренерів і спортсменів, звіти спортивних організацій
Результати роботи свідчать про розвиток і становлення паралімпійського спорту на Волині, спортсмени якого протягом двадцяти чотирьох років досягли значних спортивних успіхів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Спортсмени-паралімпійці прославляли область і нашу державу на чемпіонатах Європи, світу та Паралімпійських іграх, а їхні імена увійшли в історію розвитку вибраних видів спорту.
Посилання
2. Статистичні дані Інваспорт // Луцький центральний архів. – 2000–2010 рр.
3. Статистичні дані Інваспорт // Луцький центральний архів. – 2011–2016 рр.
4. Яловик В. Т. Історичні аспекти становлення й розвитку Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності / Володимир Яловик, Антон Яловик, Катерина Банзерук // Молодіжний науковий вісник. Фізичне виховання і спорт / Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. – Луцьк, 2016. – С. 9–12.